Meslek Eğitimi ve MYK

Mesleki Eğitim:

Milli Eğitim Bakanlığın üzerinde durduğu en önemli konulardan biri de mesleki eğitimdir. Artık her çalışanın mesleğini icra edebilmesi için Mesleki Eğitim alması zorunlu kılınmıştır. Reform OSGB her sektöre bu eğitimi verecek yetkinliğe sahiptir. Bilinmelidir ki tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde mesleki eğitimi olmayan her çalışan için işletmeye belli bir miktar para cezası verilmektedir. Ayrıca herhangi bir olumsuzlukta mesleki eğitim belgesi bulunmayan bir çalışan çalıştırdığı için işveren taksirli suçtan yargılanmaktadır.  Reform OSGB olarak sizlere her türlü rehberlik ve danışmanlıkta bulunarak bizler memnun kalmaktayız.

Mesleki Yeterlilik Belgesi: Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilen meslek sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. MYK onaylı belge alma zorunluluğu olan mesleklerin listesine www.myk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi için bizimle iletişime geçerek eğitim takvimimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.